قسمت پنجم: چرا تولید محتوا تخصص است…؟

قسمت پنجم: چرا تولید محتوا تخصص است...؟

“قسمت پنجم: چرا تولید محتوا تخصص است…؟”


در این سری از پست‌ها موضوع تولید محتوا بطور کامل باز و مورد بحث قرار می‌گیرد. اما در هر پست فقط در حد یک پاراگراف در این مورد توضیح داده می‌شود.

در پست‌های اول و دوم در مورد تعریف محتوا و انواع محتوا توضیح داده شد. در پست سوم بیان شد که برای انتشار محتوا باید روشها و استراتژی‌هایی برگزینیم که از تولید محتوا نیز سخت‌تر خوانده شد. در پست چهارم مراحل تولید محتوا گفته شد که در پست‌های آتی مورد بحث قرار می‌گیرند.

 

مرحله اول: مشخص کردن حوزه و موضوع محتوا

تولید محتوا تخصص است. چون، باید ابتدا موضوعات سایت خود را مشخص نمایید. شما باید موضوعات اصلی و فرعی سایت خود را مشخص کنید و آنها را گروه‌بندی نمایید. به عنوان مثال همین ژورنال تکنولوژی ژوریت، دارای دو موضوع اصلی تکنولوژی و کودک می‌باشد. حال هر کدام از این موضوعات به زیربخش‌‌های متنوع شکسته شده است تا هر گروه سنی براساس نیاز خود مطلب موردنیاز خود را پیدا و استفاده کند.

البته باید نکته‌ای را بیان کنیم. توجه به این مورد که سایت شما از چه نوع است بسیار مهم می‌باشد. آیا سایت شما عمومی یا تخصصی است؟ در فضای مجازی خیلی از سایت‌ها بر روی یک موضوع خاص تمرکز می‌کنند و محتوای خود را به صورت خاص برای گروه سنی خاص تولید می‌نمایند. اما خیلی از سایت‌ها به طور عمومی عمل کرده و موضوعات بسیاری را پوشش می‌دهند و مطالب عامه‌پسند ارائه می‌دهند.

البته باید اذعان داشت که بعضی سایت‌های عمومی درست است که موضوعات بسیاری را پوشش می‌دهند؛ ولی به طور خاص نیز ممکن است بر روی هر زیر موضوع تمرکز و مطالب تخصصی ارائه دهند.

پس تعیین حوزه و موضوع سایت خیلی با اهمیت است و باید در مرحله اول تولید محتوا این کار انجام شود.

 

برای این پست کافیست و انشاا.. مراحل بالا در پست‌های آتی باز و تشریح می‌گردد…

لطفا نظرات خود را در مورد این پست با ژورنال تکنولوژی ژوریت در میان بگذارید…

 

البته شما از طریق لینک‌های روبرو سیزدهم، دوازدهم، یازدهم، دهم، نهم، هشتم، هفتم، ششم، پنجم، چهارم، سوم، دوم و اول می‌توانید به پست‌های مربوط به “بازاریابی موتورهای جستجو” دسترسی داشته باشید.

همچنین از طریق لینک‌ روبرو  اول، دوم، سوم، چهارم می‌توانید به پست‌های مربوط به “چرا تولید محتوا تخصص است…؟” دسترسی داشته باشید.

 

😉 برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژورنال تکنولوژی ژوریت بپیوندید… 😉

منبع: وب‌سایت ژورنال تکنولوژی ژوریت

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *