بررسی کتاب: رها در باد، از نویسنده همیشه عاشق جوجو مویز

بررسی کتاب: رها در باد، از نویسنده همیشه عاشق جوجو مویز

“بررسی کتاب: رها در باد، از نویسنده همیشه عاشق جوجو مویز”


کتاب “رها در باد” از خانم جوجو مویز روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی انگلیسی، متولد ۱۹۶۹، لندن، فارغ‌التحصیل دانشگاه لندن و یکی از معدود نویسندگانی است که دوبار موفق شده جایزه‌ی داستان بلند رمانیتک سال را از انجمن رمان‌نویسان رمانتیک دریافت نماید.

وی حدود ده سال برای روزنامه ایندیپندنت مقاله نوشته، سال‌هاست که فقط به نوشتن رمان می‌پردازد. رمان “رها در باد” به قلم جوجو مویز کتابیست که در سال ۲۰۰۴ بهترین رمان عاشقانه لقب گرفت. این رمان ابتدا در انگلیس با عنوان Foreign Fruit (میوه خارجی) و سپس در امریکا با عنوان WindFallen (رها در باد) منتشر شد.

این کتاب داستان دختری نوجوان به نام “لوتی” است که از بد روزگار و نداشتن خانواده‌ای منسجم (پدر و مادر از هم جدا شده و هر کدام به دنبال زندگی خودشان رفته‌اند)، مجبور به ترک خانه می‌شود و در منزل یکی از آشنایان در شهری (فرسخ‌ها دورتر از خانه پدری) زندگی می‌کند.

این خانه جدید متعلق به خانواده‌ای است که یک دختر نوجوان همسن لوتی به نام “سلیا” به همراه دو خواهر و برادر دیگر دارند. پدر خانواده پزشکی است که بیشتر با کار خود وقت می‌گذارند تا خانواده ولی مادر، فردی خانواده دوست می‌باشد و در تلاش است هر طور شده، حداقل شبی یکبار خانواده را برای صرف شام دور هم جمع کند.

داستان اصلی این رمان از جایی آغاز می‌گردد که سلیا (دختر بزرگ خانواده) تصمیم می‌گیرد برای تحصیل و کار به نزد عمه خود نقل مکان نماید و لوتی تنها بماند. اما در همین برهه از زمان بود که فردی به نام گای وارد زندگی سلیا می‌شود که دنیای او را زیر و رو می‌کند.

اما این داستان و این دل‌مشغولی فقط از آن سلیا نبود و لوتی را نیز درگیر می‌کند. حال ادامه داستان را باید بخوانید و لذت ببرید…

ویرجینیا وولف در مورد این رمان می‌گوید که: “گذشته‌ی هر کسی کتاب بسته‌ای است که خود فرد تک‌تک صفحات آن را از بر می‌باشد اما دیگران فقط عنوان آن را می‌توانند بخوانند”.

 

– از متن کتاب –

 

“هر چیزی را که خوب است باید فورا قاپید. اگر چشم‌تان نتواند به قدر کافی ارزش چیزی را ببیند، پس لایق آن نیستید. دیزی به آن فرشته‌‌ها خیره شد، اکنون که دیگر شانسی نبود آن‌ها مال او باشند، مشتاقانه می‌خواست‌شان.

گاهی سرنوشت برای ما چیزایی تو چنته داره که تصورشم، نمی‌کنیم. فقط کافیه ایمان داشته باشیم که اتفاقای خوبی برامون می‌افته.”

 

لطفا نظرات خود را در مورد این پست با ژورنال تکنولوژی ژوریت در میان بگذارید…

 

البته شما از طریق لینک‌های روبرو بررسی کتاب: آخرین نامه معشوق، از نویسنده همیشه عاشق جوجو مویز، معرفی کتاب اعتراف من نوشته لئو تولستوی ترجمه سعید فیروزآبادی، معرفی کتاب سپیدتر از استخوان حسین سناپور، معرفی کتاب قهوه سرد آقای نویسنده روزبه معین، معرفی کتاب ابوالمشاغل از زنده یاد نادر ابراهیمی، معرفی کتاب؛ روی ماه خداوند را ببوس مصطفی مستور می‌توانید به پست‌های گذشته مربوط به معماری، هنر و گردشگری دسترسی داشته باشید…

 

😉 برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژورنال تکنولوژی ژوریت بپیوندید… 😉

منبع: ژورنال تکنولوژی ژوریت

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *