موزیلا یک نرم‌افزار تشخیص صدا هوشمند (AI Voice-Recognition) متن باز ایجاد می‌کند

موزیلا یک نرم‌افزار تشخیص صدا هوشمند (AI Voice-Recognition) متن باز ایجاد می‌کند

“موزیلا یک نرم‌افزار تشخیص صدا هوشمند (AI Voice-Recognition) متن باز ایجاد می‌کند”


امروزه هوش مصنوعی در فن‌آوری‌های نوین برای ایجاد یک خانه هوشمند بسیار کمک کرده است. برای مدت زمان طولانی، AI فقط در دست شرکت‌های فنآوری غول‌پیکر مانند فیسبوک، آمازون، اپل و گوگل بود. چون این شرکت‌ها حجم زیادی از داده‌های مختلف را برای استفاده از هوش مصنوعی جمع‌آوری کرده بودند.

اما در حال حاضر موزیلا به قطب تولید نرم افزار تشخیص صدا AI پیوست. برای اینکه این سیستم تشخیص صدای هوشمند دقیق‌تر باشد، باید حجم زیادی از داده‌ها و نمونه‌های صوتی را در حوزه هوشمندسازی نرم‌آفزار خود جمع‌آوری کند تا به خواسته‌های صوتی کاربر دقیق و دقیق‌تر پاسخ دهد.

این امر با همکاری شرکت‌ها بزرگی مانند گوگل امکان‌پذیر است که منبع داده‌های مورد نیاز برای شروع را داشته باشد.

موزیلا راه سختی برای دست یافتن به این موفقیت دارد. به همین دلیل این نرم‌افزار را متن‌باز ارائه می‌کند و از مردم می‌خواهد که نمونه‌های صوتی و سایر اطلاعات مهم خود را برای شروع کار خود به کار گیرند.

کسانی که علاقه‌مند به مشارکت در تولید نرم افزار منبع باز AI موزیلا هستند، باید با خواندن برخی جملات نمونه صدای خود را به اشتراک بگذارند.

افرادی که تمایل دارند سن، جنس، محل سکونت و لهجه خود را به اشتراک بگذارند، به نرافزار AI موزیلا کمک خواهند کرد که میزان خطای شناسایی لهجه‌های مختلف را کاهش دهد.

سخن آخر، تولید این نرم‌افزار ممکن است مدت زمان طولانی زمان ببرد. اما تمرکز موزیلا بر آن است تا جای ممکن نرم افزار تشخیص صدای هوش مصنوعی متن باز هوشمندانه‌تر و با داده‌های متنوع ایجاد شود.

لطفا نظرات خود را در مورد این پست با ژورنال تکنولوژی ژوریت در میان بگذارید…

 

😉 برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژورنال تکنولوژی ژوریت بپیوندید… 😉

منبع: وب‌سایت themicrople

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *