طراحی داخلی و هنر: کتابخانه ای با طراحی ظاهری خاص

طراحی داخلی و هنر: کتابخانه ای با طراحی ظاهری خاص

“طراحی داخلی و هنر: کتابخانه ای با طراحی ظاهری خاص”


معمار ژاپنی Sou Fujimoto کتاب‌خانه‌ای طراحی کرد که صندلی خواندن کتاب، در داخل کتابخانه و قفسه خودش قرار می‌گیرد. این کتابخانه و صندلی به شکلی طراحی شده که فرد بعد از خواندن کتاب، صندلی را در داخل کتابخانه جاساز می‌کند و صندلی تبدیل به قفسه برای نگهداری کتاب می‌شود.

صندلی این کار متناسب با بخش قفسه کتاب‌ها طراحی و مقطوع شده است. به عبارت دیگر اجازه می‌دهد فرد به راحتی صندلی را از کتابخانه جدا و بر روی آن بنشیند و با خیالی آسوده کتاب بخواند. سپس پس از اتمام کتابخوانی، صندلی در داخل کتابخانه جاساز می‌گردد و به قفسه تبدیل می‌گردد.

 

طراحی داخلی و هنر: کتابخانه ای با طراحی ظاهری خاص

 

کل این کار توسط چوب ساخته شده تا فرد به راحتی بتواند از کتابخانه و صندلی آن استفاده نماید. البته باید اذعان داشت که این کار به وسیله PVC نیز ساخته می‌شود و زیبای خاصی خواهد داشت.

معمار ژاپنی Sou Fujimoto گفت: “طراحی کتابخانه به این شکل، رابطه اساسی و پایه‌ای با کتاب و خواننده آن دارد، زندگی می کند”. به عبارت دیگر، از فرد ببیند همه چیز برای کتاب خواندن آن محیاست بیشتر به کتابخوانی ترغییب می‌گردد.

 

طراحی داخلی و هنر: کتابخانه ای با طراحی ظاهری خاص

 

علاوه بر موضوع کتاب و کتابخوانی، نباید از این موضوع غافل شویم که طراحی انجام گرفته، بسیار فوق‌العاده و منحصربفرد بوده و نباید چشم به بروی همچین طراحی کم نظیری برای طراحی داخلی خانه، بست.

لطفا نظرات خود را در مورد این پست با ژوریت در میان بگذارید…

 

😉   برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژوریت بپیوندید…  😉

منبع: وب‌سایت dezeen

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *