قسمت دوم: چرا گوگل (Google)؟

قسمت دوم: چرا گوگل (Google)؟

“قسمت دوم: چرا گوگل (Google)؟”


بیایید در این مطالب مربوط به فضای مجازی، بهینه‌سازی و بازاریابی در آن حرف تکراری که همه وب‌سایت‌ها تکرار می‌کنند، نزنیم و یک مطلب حتی کوتاه ولی چالش برانگیز ارائه دهیم. پس با ژوریت همراه باشید.

شما از طریق لینک‌ روبرو  اول به پست‌ قبلی دسترسی داشته باشید.

همیشه نتایج جستجوی گوگل واقعی نیست؛ به عبارت ‌دیگر موتور جستچو گوگل نتایج جستجو را برای شما سفارشی‌سای می‌کند. مثلا اگر شما در هنگام جستجوی کلمه‌ای در گوگل اکانت جیمیل شما باز باشد، نتایج جستجو برای شخص شما سفارشی‌سازی می‌شود.

موضوع دیگر اینکه کلمات قبلا جستجو شده توسط شما نیز در نتایجی که نمایش داده می‌شود تاثیر به‌سزایی دارد. مثلا اگر شما در نتایج بر روی لینکی کلیک کنید که در رتبه‌های پایین بوده، این امکان وجود دارد در سرچ بعدی توسط شما این لینک در رتبه‌های بالا نمایش داده شود؛ که این امر نتایج غیرواقعی سرچ گوگل را نشان می‌دهد.

برای اینکه در هنگام سرچ در گوگل، موتور جستجو History کامپیوتر و مرورگر شما را در نظر نگیرد و نتایج واقعی را ارائه دهد، شما باید یک صفحه و تب جدید باز کنید. اما نه به روش معمول و زدن Ctrl+N، بلکه باید از دکمه کلیدی و ترکیبی Ctrl+Shift+N استفاده نمایید.

در این صفحه باز شده جدید شما باید یک عکس مرد با کلاه و عینک ببینید. حالا اگر شما کاربر محترم در این صفحه کلمه یا کلمات جدید خود را جستجو نمایید، نتایج کاملا واقعی و برحسب Ranking به شما ارائه می‌دهد.

 

قسمت دوم: چرا گوگل (Google)؟

 

نکته کلیدی

حالا اگر بخواهید ببینید که سایت بهینه‌سازی شده شما برای کلیدواژه خاص، در چندمین جستجو گوگل ارائه می‌شود، باید از این روش استفاده نمایید.

حال اگر از مرورگری استفاده می‌نمایید که از روش بالا و کلیدهای ترکیبی بالا پشتیبانی نمی‌کند، در آخر دامنه مربوط به گوگل (www.google.com) عبارت (pws?/) را اضافه نمایید و در صفحه جدید سرچ موردنظر خود را انجام دهید.

در انتها باید اذعان شود که Rank واقعی و جستجوی واقعی وجود ندارد. شاید شما کلمه موردنظر خود را که سرچ می‌کنید و در ایران رتبه اول دوم باشد، در کشورهای دیگر رتبه‌هایش فرق کند.

لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب با ژوریت درمیان بگذارید…

 

🙂 برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژوریت بپیوندید… 🙂

منبع: وب‌سایت Picor

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *