روش‌های طبیعی شگفت‌آور برای سفید کردن دندان…

روش‌های طبیعی شگفت‌آور برای سفید کردن دندان...

“روش‌های طبیعی شگفت‌آور برای سفید کردن دندان…”


داشتن لبخندی زیبا بدون دندان‌های سفید ممکن نیست و هیچ کسی از دندان‌های زرد رنگ خوشش نمی‌آید. داشتن دندان‌های زیبا، براق و سفید به جذابیت ظاهری شما کمک شایانی می‌کند. بنابراین اگر شما در مورد دندان‌های خود نگرانید و می‌خواهید آن را براق و سفید کنید، ولی نمی‌دانید چگونه، با ژوریت همراه باشید.

۱- ترکیب خمیر دندان و نمک

اولین راه برای تمیز کردن دندان مسواک زدن است. ولی از این به بعد خمیر را با ۱ تا قاشق غذاخوری نمک مخلوط نمایید و بعد مسواک کنید. بعد از مدتی تاثیر این کار را مشاهده خواهید نمود.

۲- ترکیب لیمو و جوش‌شیرین

واکنش شیمیایی که در اثر ترکیب اسیدسیتریک و جوش‌شیرن ایجاد می‌شود، در درخشان کردن دندان شما تاثیر بسیاری دارد. شما باید آب‌لیمو را با ۲ قاشق  جوش شیرین ترکیب و این مخلوط را مانند دهان‌شویه قرقره نمایید؛ البته بعد از مسواک زدن و آن هم ۲ یا ۳ بار در هفته.

۳- توت‌فرنگی

این میوه دارای یک اسید به نام اسید مالیک است که دارای خواص سفید کردن دندان‌ها به طور طبیعی می‌باشد. یک ترفند برای بهره بردن از اسید مالیک در  توت فرنگی، ترکیب خمیر دندان با توت فرنگی و مسواک کردن است.

۴- استفاده از نی

اگر در هنگام خوردن نوشیدنی‌هایی مانند چای، قهوه، نوشابه‌های خاص و غیره که دارای جرم هستند از نی استفاده کنید، در کاهش زردی دندان شما کمک شایانی خواهد نمود.

۵- پوست موز

کسی فکرش را هم نمی‌کند پوست موز مفید باشد. ولی درست است پوشت موز برای سفید کردن دندان شما بسیار مفید می‌باشد. اکر شما پوست موز را ازقسمت داخل آن بین ۵ تا ۱۰ دقیقه به مدت ۲ تا ۳ هفته بر روی دندان ماساژ دهید، حتما تاثیر آن را احساس خواهید نمود.

۶- نیشکر

این راه اثبات شده و نیشکر دارای خواص‌هایی است که در سفید کردن دندان‌های شما موثر است.

۷- لیمو و نمک

ترکیب نمک و لیمو به علت داشتن اسیدسیتریک موجود در لیمو، باعث سفید شدن دندان می‌گردد. در هفته ۲ یا ۳ بار بعد از مسواک کردن این ترکیب را قرقره نمایید. بیشتر استفاده نکنید که ممکت است به لثه‌های شما آسیب برسد.

این‌ها برخی راه‌های طبیعی برای سفید کردن دندان بود. البته قبل از شروع کردن هرکدام از این روش‌ها با دندان‌پزشک خود مشورت کنید. شاید شما دارای دندان‌های حساس باشید.

لطفا نظرات خود را در مورد دندان‌های سفید با ژوریت در میان بگذارید…

 

🙂   برای اطلاع از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات به کانال تلگرام ژوریت بپیوندید…  🙂

منبع: وب‌سایت Stylenrich

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *