معرفی وب‌سایت کودکان

“وبسایت کودکان – قسمت اول: وبسایت درسا فامیلی”


 امروزه تلفن‌همراه بدلیل ارائه خدمات متنوع ارتباطی، محتوایی و تجاری به ابزاری بسیار مهم و تأثیرگذار در زندگی مردم و نسل جوان تبدیل شده‌است. به همین دلیل، تولید محتوای مخصوص کودکان و نوجوانان در دنیای مجازی امروز به یک دغدغه اساسی تبدیل شده است. محتوای موجود در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و به طورکلی فضای مجازی امروزه به حدی نامناسب است که کودکان و نوجوانان روز به روز بیشتر به سمت رفتارهای ناهنجار گرایش و سوق پیدا می‌کنند. با این اوضاع نابسامان فضای مجازی امروز والدین هرچه بیشتر به فکر این افتاده اند که از راهی شده کودکان را کمتر از این فضا دور نگه دارند و یا حداقل با مطالب مفیدی و کنترل شده را در اختیار آنها قرار دهند. علي‌رغم نگرانی‌های روزافزون، خانواده به تنهايی قادر نيست تمامی‌فعاليت‌ها و رفتار فرزند خود در اين فضا را تحت كنترل دائم درآورد، لذا لازم است والدین راهکارهایی را اتخاذ کنند که هم در خانه و هم در محیط بیرون از خانه بتوانند بر رفتار مجازی کودک و نوجوان خود نظارتی تام داشته و خطرات احتمالی را تا حد ممکن کاهش دهند.
در همین راستا ژوریت وبسایت درسا فامیلی را به خانواده‌های ایرانی معرفی می‌کند که اقدام به تولید محتوای مناسب کودکان چه در قالب عکس، فیلم و متن در وب‌سایت خود و چه در قالب اپلیکیشن کرده است.

زیست‎ بوم مجازی درسا با ارائه محتوای مفید و جذاب در حوزه‎های مختلف از قبیل آموزش، تفریح و سرگرمی ‌و سلامت، شرایط استفاده از فضای مجازی سالم را برای کودک و نوجوان مهیا می‎سازد. از سوی دیگر، والدین این امکان را پیدا می‌کنند تا با تعریف محدوده ارتباطی فرزندان، فضای امن و قابل اطمینانی را برای ارتباطات صوتی و پیامکی آن‌ها به ارمغان آورند.

نویسنده مطلب: فرشید وثوق

18 دیدگاه در “معرفی وب‌سایت کودکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *